Pazartesi - Cuma 10.00 19.30 Cumartesi : 10.00 17.00 Pazar: Kapalı

Hydrafacial işlemi, dört mevsim güneşten ve diğer faktörlerden koruyarak sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Genellikle kadınlar klasik cilt bakımı yerine daha hızlı ve başarılı sonuçlar elde etmek amacıyla ‘’Hydrafacial’’ işlemini tercih etmektedirler.  

Hydrafacial Nedir, Ne İşe Yarar?

Hydrafacial işlemi, cilt temizliği, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma, akne tedavisi ve siyah nokta temizliği gibi bir çok işlemin yapıldığı profesyonel cilt bakımı sistemidir.

İşlem sırasında herhangi bir iğne ya da benzeri acı verici uygulamalar yapılmadığından acısız ve ağrısız bir işlemdir. Hydrafacial işleminde vakumlama tekniği kullanılmaktadır. Bu kullanılan teknik ile cildin en alt tabakasına kadar ulaşılır ve derinlemesine bakım işlemi yapılır.

Hydrafacial İşlemi Nasıl Uygulanır?

Temizleme ve Arındırma
İşleme başlamadan önce cilt yüzeyinde bulunan bütün toksin ve kirler detaylı olarak temizlenir. Temizleme işlemi için, eksfoliasyon uygulaması yapılır. Ardından cildin daha rahat hala gelmesi için, rahatlatıcı arındırma işlemi yapılır. Böylelikle cilt toksin ve kirden tamamen arınmış hale gelir.
Nemlendirme İşlemi
Temizleme işleminden sonra cilt nemlendirilir. Cilt üzerinde yer alan, gözenekler yapılacak olan işlemlerle temizlenir. Kullanılacak olan, hyaluronik asit bileşenleri tarafından cilt, nemlendirilerek daha taze ve canlı bir görünüm elde edilir.
Koruma İşlemleri
Cilt yapılan işlemler nemlendirilip canlı ve taze görünüm kazandıktan sonra, koruma işlemine geçilir.
Bu işlem sırasında yapılan işlemlerin korunması ve cildin ışıltısının en üst noktaya çıkarmak hedeflenir. Koruma işlemi sırasında cilt antioksidan ve peptitlerle derinlemesine beslenir. Yapılan işlem ile birlikte cilt, korunaklı bir hale gelmektedir.

Ne Sıklıkta Yaptırmalıyım?

Hydrafacial işlemiyle ilk seanstan sonra gözle görülebilecek bir değişim söz konusudur. İşlem dört mevsim gönül rahatlığı ile yaptırılabilir. İşlemin ne sıklıkla yapılacağı kişinin cilt yapısına göre değişmekte olup, uzman estetisyen tarafından belirlenmektedir.

Nelere Dikkat Etmeliyim?

İşlem sonrası herhangi bir ekstra işlem yapmanıza gerek yoktur. Dikkat edilmesi gereken tek durum ise, o gün içerisinde yüzünüzü yıkamamaktır.

 

 

yukarı